Oxybrazja – zabieg peelingujący i odświeżający cerę

Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze, która pozbawiona jest blizn, pękających naczynek oraz nieestetycznych przebarwień. Jednak wiele z nas wychodzi z założenia, że rozwiązanie tych problemów wiąże się tylko i wyłącznie z poddaniem się drogim zabiegom medycyny estetycznej, które zwykle są bardzo inwazyjne. Mimo to, warto zauważyć, że branża kosmetyczna rozwija się w szybkim tempie i już dziś istnieje wiele możliwości, które pozwalają uzyskać wspaniałą cerę poprzez bezpieczne rozwiązania, i to bez konieczności wydawania na nie fortuny. Jednym z nich, jest zabieg oxybrazji, dostępny w wielu profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja polega na zasadzie mechanicznego peelingu, którego głównym zadaniem jest złuszczenie naskórka. Dzieje się to pod wpływem ciśnienia sprężonego powietrza, które rozprasza krople soli fizjologicznej. Takie działanie pobudza odbudowę włókien kolagenowych oraz naczyń włosowatych i doskonale wpływa na kondycję naszej skóry, szczególnie tej wrażliwej, alergicznej i naczyniowej. Co więcej, zabieg jest w pełni bezpieczny i przy tym także bezbolesny, dzięki czemu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet w każdym wieku.


Oxybrazja – zabieg peelingujący i odświeżający cerę

Jakie efekty przynosi oxybrazja?

Skutkiem oxybrazji jest przede wszystkim dokładnie i dogłębnie złuszczenie naskórka, co ma bardzo pozytywny wpływ na stan skóry. Efekty są zauważalne gołym okiem już po jednym zabiegu. Między innymi zwiększa się elastyczność skóry, zmniejszają się płytkie zmarszczki, a co więcej, widzimy również znaczne zmniejszenie ilości zaskórników i osłabienie łojotoku. Zmiany te korzystnie wpływają na cerę trądzikową, gdyż eliminują bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości. Skóra staje się w jednej chwili jaśniejsza, gładsza i zdrowsza.

Jak wygląda zabieg oxybrazji?

Przed zabiegiem oxybrazji niezwykle istotnym etapem jest przeprowadzenie dokładnego demakijażu, który pozwoli oczyścić twarz z resztek makijażu i zanieczyszczeń. Dzięki tej czynności, działanie peelingu będzie znacznie silniejsze i skuteczniejsze. Podczas zabiegu należy pamiętać o zasłonięciu uszu opaską oraz o założeniu okularów ochronnych, które mają za zadanie zniwelować odczuwany dyskomfort. Gdy drobinki soli fizjologicznej pod wpływem dużego ciśnienia, będą odbijać się od powierzchni skóry. Ilość zabiegów zależy od naszych prywatnych potrzeb. Skóra mieszana, łojotokowa i trądzikowa wymagają stosowania oxybrazji raz w tygodniu. Cera wrażliwa, sucha i naczynkowa rzadziej, gdyż wystarczy powtarzać zabiegi raz na dwa tygodnie.

Czy warto wykonywać oxybrazję?

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Tlen jest pierwiastkiem chemicznym, bez którego nie moglibyśmy żyć, dlatego tak istotne jest dotlenianie naszego organizmu. A szczególne skóry w celach estetycznych. Dziś zabieg oxybrazji cieszy się ogromną popularnością i zadowoleniem wśród klientek salonów kosmetycznych. Dzięki małej ilości przeciwwskazań i doskonałych efektach widocznych już po pierwszym zabiegu, który zwykle trwa około 30 minut. Warto zatem się skusić i odświeżyć swoją cerę w nieinwazyjny sposób!

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
O najnowszych karnawałowych trendach w makijażu, opowie znana i ceniona…