Włosy blond – koloryzacja i pielęgnacja za jednym zamachem!

Włosy blond można posiadać z natury lub kolor ten uzyskać poprzez koloryzację. Farbowane nie oznacza gorsze. Jeżeli odcień jest dopasowany do karnacji skóry, koloru oczu i nie popada w skrajności, to również kolor blond uzyskany w salonie fryzjerskim może zachwycać. Ważne jest, by kierować się kilkoma podstawowymi zasadami podczas naturalnego rozjaśniania lub całkowitej zmiany koloru. W artykule podpowiadamy, jak farbować włosy blond oraz jak pielęgnować je tuż po koloryzacji!

Co warunkuje kolor włosa

Na naturalny kolor włosa nie mamy wpływu. Wynika on głównie z uwarunkowań genetycznych, czyli skupienia melaniny w korze włosa. Im więcej ziarenek w głębszej warstwie kory, tym odcień jest intensywniejszy i mocniejszy. W trakcie dojrzewania również hormony oraz różnorodne bodźce zewnętrzne wpływają na ich kolor i stan. Z jednej strony nie mamy na to wpływu, ale z drugiej możemy starać się wyeliminować te negatywne zależności. To głównie słońce, dieta i stosowane kosmetyki, które nie mają jednak znaczącego wpływu na kolor włosa, ale raczej na jego kondycję.

O włosach blond

Nie ma jednego odcienia włosów, który określa się jako kolor blond. Do jego gamy zalicza się odcienie jasne, bardzo ciemne, ciepłe i zimne, a nawet niemalże białe. Ostatnia barwa wynika z niewielkiej ilości małych ziarenek melaniny w najbardziej zewnętrznej warstwie kory włosa. Wpływ na kolor ma również budowa powłoki włosa. Tworzą ją zrogowaciałe komórki, które układają się we wzór zachodzących na siebie płytek. Płytki suche i odstające od zewnętrznej warstwy włosa sprawiają, że jest on jaśniejszy. Im bardziej są suche i im bardziej odstają, tym włos zyska na jaśniejszej barwie.

Włosy blond - koloryzacja i pielęgnacja za jednym zamachem

Włosy blond – rozjaśnianie i farbowanie

Rozjaśnianie włosów blond jest innym zabiegiem niż ich farbowanie. Rozjaśnia się kolor blond, by uzyskać jego głębię, połysk i blask. Z kolei farbowanie na włosach blond polega na bardziej radykalnych zmianach, chociaż nie są one aż tak duże, jeżeli tonacja jest nadal utrzymana
w odcieniach blond.

  • naturalne rozjaśnianie włosów blond opiera się głównie na domowych sposobach, które można wykonać samemu. Ciekawe efekty daje płukanka z naparu rumiankowego. Należy pamiętać, by zastosować same kwiaty, bez liści, ponieważ te mogą pozostawić zieloną poświatę na powierzchni. Dobrze sprawdzi się również maseczka z żółtka i cytryny. Poza naturalnym wydobyciem blasku, produkty te dodatkowo dbają o stan włosów. Zapewniają im wzmocnienie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.
  • koloryzacja z kolei odbywa się z zastosowaniem farb. Jeżeli regularnie odwiedzasz salon fryzjerski lub wykonujesz zabieg farbowania w domu, pamiętaj, by nie nakładać produktu na całe włosy, ale tylko na odrosty. Włosy blond cechują się większą delikatnością niż te ciemne. Nakładając farbę wyłącznie na odrost, zadbasz o to, żeby końcówki były zawsze w dobrym stanie.

Jaką farbę wybrać do włosów blond?

Warto wybierać sprawdzone farby, nie tylko ze względu na ich odcień, ale także wpływ, jaki mają na włosy. Jeżeli po raz pierwszy decydujesz się na zmianę koloru, dobrym sposobem jest zastosowanie szamponetki – farby całkowicie zmywalnej. Po kilku myciach nie pozostawia śladu na włosach, a Ty możesz ocenić, czy dobrze czułaś się w wybranym kolorze.

Marka Garnier przygotowała specjalną gamę farb do Koloryzacji Włosów Blond – Nutrisse Creme. Daje ona możliwość wybrania koloru blond w różnorodnych odcieniach – beżowym, złocistym, jasnym naturalnym, rumiankowym lub średnim. Zaletą tych farb jest skuteczność w nadawaniu koloru oraz 100% pokrycie siwych kosmyków. Specjalny aplikator ułatwi nałożenie farby nawet w domowym zaciszu. Odcień jest wyraźny, długotrwały, a włosy dodatkowo odżywione.

garnier-olia-plauku-dazai-51aedde5ed914

Pielęgnacja włosów po farbowaniu, czyli jak dbać o włosy po koloryzacji

Włosy – nie tylko blond – wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a mianowicie zastosowania dopasowanych do ich potrzeb kosmetyków, szamponów, masek. Warto również unikać nadmiernego wpływu słońca oraz starać się nie wiązać włosów w mocno spięte fryzury. Włosy, które poddajemy regularnemu farbowaniu, dodatkowo trzeba nawilżać, nawadniać oraz stosować specjalne odżywki.

Marka Garnier, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzyła farby do włosów Nutrisse Creme, które w swoim składzie zawierają składniki aktywne jednocześnie koloryzujące i pielęgnujące włosy. To olejki z owoców, które sprawiają, że włosy są lśniące i mocne oraz olejek z awokado, wpływający na odżywienie i jedwabistość w dotyku. Nie należy jednak zapominać, że mimo obecności tych składników należy również stosować inne produkty odżywiające.
Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ