Fotografia ślubna – przepiękna pamiątka dla Młodej Pary i rodziny

Soft hugs of wedding couple dancing in the first time

Fotografia ślubna to bezcenna pamiątka z dnia ślubu i wesela. Przeglądają je członkowie rodziny jak i małżonkowie, wspominając najważniejszy dzień ich życia. Jakość usług fotograficznych jest na bardzo wysokim poziomie. Fotografowie dysponują dobrym sprzętem, mogą także zdziałać wiele w czasie postprodukcji.  

Fotografia ślubna

Reportaże z ceremonii zaślubin i z imprezy weselnej mogą być wykonane na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Warto poszukać dobrego fotografa, aby w przyszłości móc cieszyć się wspaniałymi zdjęciami. Do wzrostu jakości usług fotograficznych przyczyniła się technologia cyfrowa dająca możliwość wykonania niemal nieskończonej ilości zdjęć, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zmianie uległa także świadomość fotografów, dla wielu fotografia ślubna, to pasja i właśnie w tej dziedzinie specjalizują się. Stale doskonalą swoje umiejętności, podjęcie przez nich zlecenia, to nie fucha a realizacja ambicji zawodowych.  Fotografa możemy znaleźć wśród polecanych przez naszych najbliższych, ale także w Internecie, na przykład na portalu http://modnewesele.com gdzie znajdziesz sale weselne. Z szerokiej oferty, bez problemu można znaleźć fotografa, który zadba o to, aby nasze wspomnienia miały także formę materialną.

Reportaż a Plener

Zdjęcia ślubne podzielić możemy na dwa rodzaje: reportaż z dnia ślubu i plener. W dniu ślubu na wiele nie ma czasu, jeśli istnieje taka możliwość zaplanujmy plener na inny dzień. Podczas przygotować, ceremonii i wesela najlepiej sprawdza się tak zwany reportaż fotograficzny – są to fotografie bardzo wymowne, a jednocześnie naturalne.  Fotograf wykonując zdjęcia powinien być praktyczne niewidoczny.  Zadaniem fotografa jest uchwycenie niepowtarzalnych i ulotnych momentów, emocji, które goszczą na twarzach młodych małżonków, rodziców i innych gości. W dniu wesela wykonuje się także portrety zbiorowe, popularne są także fotografie pamiątkowe młodej pary z poszczególnymi członkami rodziny, ze świadkami i z przyjaciółmi. Popularność zyskują także zdjęcia z przymrużeniem oka  –  w przebraniach z akcesoriami jak kapelusze, wąsy czy ozdobne ramy. Wszystkie z typów fotografii reprezentują odmienne wartości i na wszystkie warto sie zdecydować. Do zdjęć z reportażu ślubnego nie przygotowujemy się specjalnie, i tak w dniu ślubu Para Młoda wygląda zjawiskowo. Warto pomyśleć o drobnym szczególe, który wiele zmienia, mianowicie o przypudrowaniu twarzy Pana Młodego, aby nie świeciła się na zdjęciach i podczas wesela.

Kiedy i gdzie umówić się na plener fotograficzny

Plener ślubny oferowany jest zwykle w pakiecie oferowanym przez fotografa ślubnego. Wykonuje się go zwykle kilka dni lub tygodni po samym ślubie.  Jest to okazja aby wykonać sobie profesjonalną sesję zdjęciową w wyjątkowej scenerii. W zależności od naszych preferencji plener może mieć różny charakter. Może być romantyczny, stonowany lub całkiem zwariowany.

Ważne jest to, aby nie decydować się na plener w dniu ślubu. Jest to sesja, która wymaga nieco czasu i skupienia. W dniu ślubu, z pewnością ich zabraknie. Na zdjęciach wykonanych na tak zwanym szybkim,, improwizowanym plenerze, nie ukryjemy stresu, pośpiechu i roztargnienia, które towarzyszą Parom Młodym w dniu ślubu. Na fotografiach widać emocje, warto zadbać o to, abyśmy na plenerze fotograficznym skupili się na tym jednym zadaniu, jest to gwarancja udanych zdjęć.  

Nie zapomnij ustalić szczegółów

O tym jak ma wyglądać nasza sesja ślubna powinniśmy porozmawiać z naszym fotografem. Należy z nim ustalić dogodny termin i miejsce. Fotograf może nam podpowiedzieć o jakiej porze i gdzie warto wybrać się na plener. Powinien też słuchać naszych sugestii. Ważne jest to aby Para Młoda, jako modele była wypoczęta i zrelaksowana. Strój na sesję w plenerze nie musi być identyczny jak tek, który mieliśmy na sobie w dniu ślubu. Popularniejsze są zdjęcia z plenerów, na których Para Młoda występuje w innych strojach, na przykład w sportowych butach. Niezależnie od tego jakie miejsce i kreację wybierzemy, najważniejsze jest nasze samopoczucie. Aby efekt był dobry, nie możemy być spięci, ani zestresowani. Na fotografiach widoczne są emocje, a te ciężko jest udawać.

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ